Stylowy wystrój kinowy

antyrama wieża

Antyramy są naprawdę wszędzie, ale ich rodzaje i jakość mogą się od siebie skrajnie różnić. Antyrama w wejściu do wytwornego, wysokiej klasy hotelu będzie szklana, błyszcząca i reprezentatywna, a ta przed wejściem do średniej knajpy średnia. I często porysowana. A co ma wspólnego antyrama z kinem?

Filmy na plakatach


W kinach na wszystkich możliwych ścianach wywieszane są plakaty w osłonkach, które w gruncie rzeczy są właśnie antyramami. Kasetony zabezpieczone są przed przypadkowym lub celowym wyjęciem z ich środka plakatu, ale ich front zrobiony jest z przezroczystej pleksi, która dociska plakat w miejsce, z którego ma się już nie przesunąć.

Tak ramo wygląda repertuar umieszczony zwykle przed kasami na stalowym, dosyć dużym trójnogu – tam też opisy godzin filmów umieszczone są pod warstwą pleksi, która dociska wydruk i przytrzymuje go w jednym prawidłowym miejscu.

Szklane antyramy na mapach


Nauka geografii i historii nie musi być wcale nudna, kiedy zwykłą tablicę zastąpi się antyramą zawieszoną na mapie. Sytuacja powinna wyglądać mniej więcej tak, że pod szkło układana jest mapa będąca tematem lekcji. Nauczyciel bierze w rękę mazaki suchościeralne, którymi pisze po szkle nie niszcząc przy tym zupełnie mapy, a jedynie nanosząc biegi rzek podkreślając najważniejsze lub pokazując trasy armii, które przemierzały wskazywany teren setki lat temu siejąc spustoszenie i śmierć.

Każdy pomysł na wykorzystanie antyramy będzie dobry, o ile tylko nie odda się szkła dziecku i nie pozwoli się po nim skakać.