Najpopularniejsze plakaty

plakaty proagandowe

Plakaty są niezwykle popularne. Od kilku lat można je znaleźć właściwie w każdej aranżacji, bo mają one bardzo dużo zalet. Jakie wzory plakatów należą do najmodniejszych? Jaki styl króluje?

Plakaty PRL


W Polsce króluje propaganda! Przynajmniej na plakatach. Od pewnego czasu modne stały się wszystkie rzeczy, które nawiązują do okresu PRL. Są one w pewnym sensie kultowe, a co za tym idzie – ludzie chcą je mieć. Plakaty propagandowe pozwalają spojrzeć na minione lata z pewnym przymrużeniem oka. Budzą uśmiech, a czasami też świadomość, że zbyt wiele od tamtych czasów się nie zmieniło. Osoby, które pamiętają PRL, patrzą na plakaty propagandowe także z nutką nostalgii do lat młodości i do czasu, kiedy wszystko było prostsze.

Mapy – świata, wysp, metra itd.


Dużym zainteresowaniem cieszą się też różnego rodzaju mapy. Im bardziej egzotyczne, tym lepiej. W związku z tym na ścianach pojawiają się plakaty przedstawiające mapy sprzed pięciuset lat albo lądów, które nigdy nie istniały. Zdarzają się też mapy metra w różnych miastach albo nawet mapy światów z książek i filmów. To w pewnym sensie sposób na podkreślenie własnych zainteresowań i pasji. Równocześnie trzeba jednak zaznaczyć, że mapy są mniej rozpoznawalne dla osób postronnych niż plakaty PRL. Osoba, która nigdy nie widziała lub nie czytała „Władcy pierścieni”, najprawdopodobniej nie zachwyci się mapą Śródziemia. Natomiast plakaty związane z propagandą zrozumie każdy, kto je zobaczy. Tym bardziej że ich przesłanie często jest dziecinnie proste.