Jak wyeksponować obraz?

Rama B1 brązowa orzech drewniana 100x70

Obrazy i plakaty są niekwestionowana ozdobą naszych ścian. Oczywiście tylko wtedy, gdy obraz wraz z rama tworzy spójna całość. Jak dobrać ramę do obrazu, by nasza ściana była ozdobą? 

Rama drewniana do obrazów


Rama obrazu powinna być jego uzupełnieniem. Nie może zakłócać odbioru dzieła. Musi współgrać stylem, charakterem. Ten duet musi być dobrany idealnie,w przeciwnym razie odczuwalny będzie dysonans, który będzie zakłócał odbiór dzieła. 

Rama drewniana do obrazów sprawdzi się w przypadku portretów, pejzaży, czy obrazów historycznych. Stylowe ramy drewniane do obrazu z motywami klasycznymi podkreślą jego urok. Ciemne drewno takie jak mahoń, czy orzech ze złotymi zdobieniami wyeksponują to, co w obrazie jest najważniejsze – urok tradycji. Klasyczne obrazy, które zdobi rama drewniana do obrazu, będą idealnie współgrały z klasycznymi meblami salonu, czy dużego holu, gdzie będą odpowiednio wyeksponowane. Obraz klasyczny potrzebuje, poza odpowiednią oprawą, miejsca, w którym jest właściwie pokazany. Przeważnie nie potrzebuje już żadnych więcej dodatków. 

Antyrama – rama, której nie ma


Antyramy perfekcyjnie sprawdzą się w lżejszym malarstwie nowoczesnym. Antyrama będzie idealna, by oprawić w nią zdjęcie, grafikę, czy abstrakcję. Takie obrazy sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, czy w pokoju naszego dziecka. Obrazy, plakaty, czy zdjęcia są ozdobą naszych mieszkań, ale tylko wtedy, gdy dobrze dobierzemy ramę do obrazu, a obraz do charakteru wnętrza, w którym ma być zaprezentowany.