Eleganckie i stylowe dekoracje ścienne

Nowy Jork, Manhattan BW - fototapeta

Obecnie na topie, jeśli chodzi o dziedzinę dekoracji ściennych, są fototapety, które niezwykle okazale prezentują się na całej ścianie w pokoju czy na korytarzu. 

Różne wzory fototapet


Wzorów, tak samo jak przy gładkich tapetach, jest mnóstwo, więc nie ma problemu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Istnieją również najróżniejsze kreatory, dzięki którym możemy taką fototapetę stworzyć samemu. Możemy wybierać spośród wielu wzorów jednak musimy pamiętać o tym, aby pasował on do wystroju reszty mieszkania. Estetycznie wyglądające mieszkanie to przecież podstawa. Ilu zwolenników takiego wykończenia ścian tylu też przeciwników. Wielu twierdzi, ze mogą one przytłaczać swoim wzorem i sprawiać, że pomieszczenie jest optycznie mniejsze. Niekoniecznie musi to być prawdą, gdyż zależy to od tego jaki wzór się pojawi. I tak na przykład na korytarzach świetnym rozwiązaniem będzie fototapeta las, która nada tajemniczego charakteru pomieszczeniu, bądź też łąka, która od wejścia do mieszkania sprawi, że człowiek poczuje się jak na łonie natury. 

Nowoczesne fototapety z wizerunkiem miasta


Jedną z najpopularniejszych są fototapety miasto. Można znaleźć wzoru z Big Benem z Londynu czy wieżami World Trade Center z Nowego Yorku. Fototapeta miasta pozwala poczuć się jakby człowiek znajdował się w samum centrum danego miejsca. Ważne, aby nie pokrywała ona wszystkich ścian pomieszczenia, gdyż będzie ona przytłaczająca i nieestetyczna. Dlatego wybierając wzór korzystajmy z rad ekspertów lub też kreatorów, które pozwolą nam stworzyć trójwymiarowy obraz naszego pomieszczenia z wybraną fototapetą.